Статьи

Главная » Статьи » Мои статьи

Комплексні перевірки з питань праці!

За розпорядженням КМУ від 05.09.2018 р. №649-р вже з 5 жовтня, слід чекати на комплексні перевірки за участю ДФСУ, ПФУ, Держпраці, Нацполіції та інших центральних органів виконавчої влади. Проводитимуться вони з метою виявлення неоформлених працівників та зарплати «в конвертах».

ДФСУ повідомляє, що боротьба з «тіньовою» зайнятістю та виплатою заробітної плати без оподаткування сьогодні серед пріоритетних напрямів роботи Державної фіскальної служби України. Адже від надходжень до бюджетів за рахунок оподаткування доходів, які отримують громадяни, залежить вчасне фінансування закладів освіти, охорони здоров’я, оборони, безпеки, культури, забезпечення надання грошової допомоги багатосімейним і малозабезпеченим громадянам та інших виплат соціального напряму.

Крім того, «тіньова» зарплата має негативні наслідки для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, – права на відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності. Також громадяни втрачають пенсійний стаж та можливість отримання допомоги у разі втрати роботи.

Наслідком «тіньової» зайнятості є також погіршення бізнес-середовища та інвестиційного клімату через формування недобросовісної конкуренції (за рахунок «тіньової» зарплати занижується собівартість продукції).

Водночас отримання нелегальних доходів призводить до соціального шахрайства – коли громадяни користуються послугами соціального забезпечення, наприклад, отримують субсидії, але не здійснюють жодних відрахувань до бюджету.

Найбільш ризиковими сферами діяльності щодо використання неоформленої зайнятості є:

  1. будівництво,
  2. охоронна діяльність,
  3. сільське господарство,
  4. лісове  господарство,
  5. рибне господарства,
  6. громадське харчування,
  7. сфера послуг, у т.ч. з перевезень вантажів та пасажирів.

Загалом протягом січня-серпня 2018 року представниками органів ДФС виявлено 5,1 тис. найманих осіб, які працювали без оформлення трудових відносин з роботодавцем.

 

Зазначаємо, що відповідно до норм трудового законодавства роботодавець має право допустити найманого працівника до роботи після повідомлення органів ДФС про прийняття працівника на роботу за формою та у порядку, встановленому постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413.



Источник: https://news.dtkt.ua/all
Категория: Мои статьи | Добавил: Admin (07.10.2018)
Просмотров: 318
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Категории раздела
Мои статьи [32]
Поиск